Οι συμμετέχοντες θα παρακολουθήσουν δωρεάν τις βραβευμένες ταινίες «A Field Guide to Being a 12-year-old Girl», της Tilda Cobham-Hervey, Αυστραλία, 2018 (20΄) και το «Μy Happy Complicated Family», της Tessa Louise Pope, 2017, Ολλανδία (με ελληνικούς υπότιτλους) (17΄) στο πλαίσιο του φεστιβάλ KinderDocs.
Μy Happy Complicated Family
Πριν την προβολή θα έχουν την ευκαιρία για μια «αποκλειστική» συνέντευξη-συζήτηση με την καλλιτεχνική διευθύντρια του φεστιβάλ Δήμητρα Κουζή και τη συνεργάτιδα του KinderDocs, ψυχολόγο-θεατροπαιδαγωγό Βούλα Σαμαρά, οι οποίες θα απαντήσoυν στις ερωτήσεις τους. Μετά την προβολή θα συμμετάσχουν στη συζήτηση και τη δράση για το κοινό με αφορμή τις δύο ταινίες.
Η ιστοσελίδα μας χρησιμοποιεί cookies για τη μέτρηση της επισκεψιμότητάς της και τη βελτίωση της περιήγησής σας. Πατώντας «OK» αποδέχεστε τη χρήση αυτών των cookies κατά την περιήγησή σας στην ιστοσελίδα μας.OkΑπόρριψηΔιαβάστε Περισσότερα